Strmé a vysoké kuželovité kopce, ostré skály, hluboké rokle, kaňon řeky Labe, neprostupné listnaté lesy, svěží pastviny i suché a horké stepi. To vše je České středohoří. Mimořádně pestrá krajina neopakovatelných a dech beroucích scenérií, která nezapře svůj sopečný původ ani mnohasetleté propojení s člověkem.  I proto bývá někdy označována jako zahrada Čech.

Aktuality / Novinky

Kalendář akcí

Všechny akce

Tipy na výlet

Jestli plánujete přijet do Českého středohoří, máme pro vás několik zajímavých tipů na výlet.

Další výlety
Procházka syslím rájem na vrchu Raná
3,5 km
Procházka syslím rájem na vrchu Raná

Za mongolskou stepí do Českého středohoří.

More information AboutProcházka syslím rájem na vrchu Raná
Z Bíliny na nejskalnatější vrch v Čechách
7 km
Z Bíliny na nejskalnatější vrch v Čechách

Cesta na vrchol Bořně vede z centra města Bílina a je dlouhá přibližně sedm kilometrů. Do Bíliny se dá pohodlně dostat vlakovými i autobusovými spoji. Samotný výstup na vrchol není vhodný pro kočárky ani kola. Na úpatí vrchu stojí Chata pod Bořní (https://1url.cz/jzVN6), která nabízí občerstvení i ubytování.

More information AboutZ Bíliny na nejskalnatější vrch v Čechách
Za vůní jižních krajů na Lovoš
3 km
Za vůní jižních krajů na Lovoš

Cesta na vrchol Lovoše je dlouhá přibližně tři kilometry. Pěší turisté mohou započít výlet na nedalekých nádražích Oparno nebo Lovosice. Pro rodiny s kočárky je ideálním výchozím bodem parkoviště při úpatí hory, odkud vede žlutě značená zpevněná cesta. Na stejnou trasu se mohou napojit i cyklisté. Většinou trasy provází naučná stezka.

More information AboutZa vůní jižních krajů na Lovoš