null Slavnosti pastvin 2022

AOPK ČR, Správa CHKO České středohoří

3 září

Slavnosti pastvin 2022

  • Datum pořádání akce: 3. 9. 2022
  • Místo: Hlinná u Litoměřic
  • Typ: Celodenní akce pro rodiny s dětmi
  • Příloha: Plakát_Slavnosti pastvin 2022

Vyrazte opět objevovat krásy středohorské krajiny! Pátý ročník Slavností pastvin se bude konat v sobotu 3. září 2022 v obci Hlinná u Litoměřic. Děti se mohou těšit na soutěže v rámci naučných stánků, rodiče pak na ochutnávky místních specialit, živou muziku i bohatý doprovodný program.

Součástí akce je tradiční zážitkově-naučný okruh, který vás provede přírodou vrchu Hradiště. Za splnění připravených úkolů na jednotlivých stanovištích si děti odnesou krásnou odměnu. Procházku přírodou zakončuje jarmark na návsi obce Hlinná, kde se můžete posilnit místními dobrotami, zatančit si na živou hudbu nebo si udělat radost nákupem regionálních výrobků. Těšit se můžete i na ukázky pasení ovcí za pomoci ovčáckých psů, ukázky lidových řemesel nebo rytířských soubojů. Děti jistě potěší loutková představení.

Pozor! Možná se ukáže i tajemný ochránce zdejších kopců - Středohoř! Říká se, že Středohoř ukryl svůj poklad na vrchu Hradiště. Zkusíte jej nalézt?

Na akci je zajištěna zdarma kyvadlová doprava z Litoměřic na Hlinnou a zpět. V kyvadlové dopravě i v rámci celé akce je třeba dbát na dodržování hygienických pravidel dle aktuálních opatření.

Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO České středohoří a obec Hlinná. Slavnosti pastvin jsou certifikovaným zážitkem v rámci regionálních známek ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ regionální produkt®. Známku udělila Destinační agentura České středohoří, o.p.s.

VSTUP NA AKCI JE ZDARMA!